Volný čas‎ > ‎Soutěže‎ > ‎

Biologická olympiáda

Biologická olympiáda (BiO) je předmětová soutěž ve znalostech z přírodopisu a z biologie určená žákům základních a studentům středních škol. Každý rok je jiné téma, k němuž na stránkách BiO je zveřejněn studijní text. Soutěžící by si měli samostatně doma tento text nastudovat.

Kategorie

Soutěží se v několika kategoriích a několika kolech. Pro základní školu jsou 2 kategorie - kategorie D pro 6. - 7. ročník, kategorie C pro 8. - 9. ročník. Obě kategorie soutěží ve školních, okresních a krajských kolech.

Průběh soutěže

V každém kole je teoretický test znalostí, poznávačka zvířat a rostlin a laboratorní úkol. Před okresním a krajským kolem musí soutěžící navíc zpracovat ještě výzkumný úkol, který si vybere z nabídky.

Webové stránky

Školní kolo 2015/2016

Zájemci se hlasí u Mgr. M. Čechové do konce října. Pak bude několik setkání, kde si vysvětlíme to, co bude při samostudiu nejasné.