Volný čas‎ > ‎Soutěže‎ > ‎

Logická olympiáda

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná se o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Soutěž je vyhlášena pro 3 kategorie:
Kategorie A: žáci prvního stupně základních škol (1. – 5. třída).
Kategorie B: žáci druhého stupně základních škol (6. – 9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, tj. první dva ročníky u šestiletých gymnázií nebo první čtyři ročníky u osmiletých gymnázií).
Kategorie C: studenti všech druhů středních škol, v případě víceletých gymnázií poslední 4 ročníky studia.

Harmonogram soutěže

1. srpna 2015 - 30. září 2015 - registrace soutěžících a škol - školu zaregistruje Mgr. M. Čechová, soutěžící se registrují sami prostřednictvím svého mailu - nejlépe školního.

Nominační kolo pro
kategorii A: žáci prvního stupně základních škol ve dnech 1. – 7. října 2015,
kategorii B: žáci druhého stupně základních škol ve dnech 8. - 14. října 2015

V nominačním kole soutěžící vyplní krátký on-line test. Délka testu je 30 minut (kategorie A, B), takže je možné jej řešit během jedné vyučovací hodiny. Nejlepší řešitelé postoupí do krajských kol, která se konají 6. listopadu 2015.  Nejlepší řešitelé postoupí do finále 30.listopadu 2015.

Webové stránky